به گزارش بهبهان نو، بمناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ملی ازدواج ، همایش روانشناسی با عنوان (ازدواج سالم ) در روز پنجشنبه ۱۷ خردادماه در مجتمع فرهنگی هنری آفاق این شهرستان برگزار شد. مهدی پاکروان نژاد از پزشکان موفق حوزه روانشناسی در بهبهان خانواده را بعنوان مهمترین رکن […]

به گزارش بهبهان نو، بمناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ملی ازدواج ، همایش روانشناسی با عنوان (ازدواج سالم ) در روز پنجشنبه ۱۷ خردادماه در مجتمع فرهنگی هنری آفاق این شهرستان برگزار شد.

مهدی پاکروان نژاد از پزشکان موفق حوزه روانشناسی در بهبهان خانواده را بعنوان مهمترین رکن هر جامعه دانستند و  سلامت خانواده را به سالم بودن ازدواج ربط داده و در ادامه به معرفی معیارهای درست یک ازدواج سالم پرداختند .

پاکروان نژاد خودشناسی را در شروع رابطه از مهمترین عوامل موفقیت در ازدواج معرفی کردند ، چراکه ازدواج یک رابطه بوده و رابطه از خود فرد شروع میشود و تا زمانی که خود سالمی وجود نداشته باشد رابطه سالمی شکل نخواهد گرفت .

پرداختن به ویژگی های نامناسب برای زندگی مشترک و تفرقه انداز که باعث ایجاد روابط من و تو شده و از شکل گیری ما شدن برای داشتن زندگی ایده آل میان زوجین جلوگیری می کند از دیگر مباحث این همایش بود .

گفتنی است همایش ازدواج سالم از سری فعالیت های قرارگاه شهید آوینی و بمناسبت روز ملی ازدواج بوده که با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان و گروه روانشناسی همراز برگزار شد و با اسقبال بسیار خوبی از سوی جوانان و خانواده ها روبرو شد .

 

برگزاری همایش روانشناسی ازدواج سالم در بهبهان

برگزاری همایش روانشناسی ازدواج سالم در بهبهان