دکتر رمضان احدی سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان: تاکنون هیچ مورد مبتلا تایید شده در حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان و بر اساس پیام صریح مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در کشور نیز مشاهده نشده و درصورت مشاهده هرگونه مورد مثبت در کشور برای اطلاع و اقدامات لازم به همشهریان گرامی اعلام خواهد شد.

تاکنون مورد تایید شده آبله میمون در بهبهان مشاهده نشده است

?دکتر رمضان احدی سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان:

?تاکنون هیچ مورد مبتلا تایید شده در حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان و بر اساس پیام صریح مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در کشور نیز مشاهده نشده و درصورت مشاهده هرگونه مورد مثبت در کشور برای اطلاع و اقدامات لازم به همشهریان گرامی اعلام خواهد شد.

?در چند روز اخیر پیامی در فضای مجازی شهرستان دست به دست می‌شود که به جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع همشهریان عزیز رسانده می‌شود، اخیراً خانمی ۲۷ ساله و ۲ ماهه باردار، با اظهار اینکه حدود ۲ هفته پیش سابقه مسافرت به شهرستان آبادان را داشته است و با بیمار مشکوک به آبله در آنجا در ارتباط بوده به بیمارستان مراجعه می‌کند.

?علائم اولیه ایشان شامل سردرد و تب خفیف بوده که در مورخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ با شکایت از تاول‌های پوستی که در ابتدا در ناحیه قفسه سینه و گردن بوده و سپس سایر علائم چون گسترش تاول‌ها به صورت، ضعف، بی حالی، بدن درد، کمر درد و لنفادنوپاتی به بیمارستان مراجعه می‌کند.

?با توجه به ویژه بودن شرایط ایشان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری، اتاق ایزوله در بخش وی آی پی بیمارستان شهیدزاده برای ایشان آماده و در آن بستری شدند.

?با بررسی انجام شده، بیمار مذکور به احتمال زیاد مبتلا به آبله مرغان بوده و جای نگرانی نیست و در حال حاضر حال عمومی ایشان خوب گزارش شده و همچنین جهت اطمینان بیشتر نمونه‌های لازم از ایشان گرفته و برای بررسی به آزمایشگاه مرجع انستیتو پاستور تهران ارسال شده است.

?به جهت اطمینان بیشتر و به حداقل رساندن احتمال سرایت بیماری، ایشان در بیمارستان شهیدزاده بستری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته و انشالله پس از مشخص شدن نتیجه درصورت منفی بودن آزمایش از بیمارستان ترخیص می‌شوند.

?لازم است همشهریان عزیز ضمن استفاده از ماسک با رعایت توصیه‌های بهداشت فردی مراقب سلامتی خود باشند و برای کسب اطلاعات موثق، اطلاعیه‌های روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی بهبهان و رسانه‌های رسمی شهرستان را دنبال کنند و توجهی به شایعات منتشر شده در فضای مجازی نداشته باشند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی بهبهان