دکتر رمضان احدی سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان: تاکنون هیچ مورد مبتلا تایید شده در حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان و بر اساس پیام صریح مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در کشور نیز مشاهده نشده و درصورت مشاهده هرگونه مورد مثبت در کشور برای اطلاع و اقدامات لازم به همشهریان گرامی اعلام خواهد شد.

تاکنون مورد تایید شده آبله میمون در بهبهان مشاهده نشده است

👤دکتر رمضان احدی سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان:

🔺تاکنون هیچ مورد مبتلا تایید شده در حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان و بر اساس پیام صریح مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در کشور نیز مشاهده نشده و درصورت مشاهده هرگونه مورد مثبت در کشور برای اطلاع و اقدامات لازم به همشهریان گرامی اعلام خواهد شد.

🔺در چند روز اخیر پیامی در فضای مجازی شهرستان دست به دست می‌شود که به جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع همشهریان عزیز رسانده می‌شود، اخیراً خانمی ۲۷ ساله و ۲ ماهه باردار، با اظهار اینکه حدود ۲ هفته پیش سابقه مسافرت به شهرستان آبادان را داشته است و با بیمار مشکوک به آبله در آنجا در ارتباط بوده به بیمارستان مراجعه می‌کند.

🔺علائم اولیه ایشان شامل سردرد و تب خفیف بوده که در مورخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ با شکایت از تاول‌های پوستی که در ابتدا در ناحیه قفسه سینه و گردن بوده و سپس سایر علائم چون گسترش تاول‌ها به صورت، ضعف، بی حالی، بدن درد، کمر درد و لنفادنوپاتی به بیمارستان مراجعه می‌کند.

🔺با توجه به ویژه بودن شرایط ایشان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری، اتاق ایزوله در بخش وی آی پی بیمارستان شهیدزاده برای ایشان آماده و در آن بستری شدند.

🔺با بررسی انجام شده، بیمار مذکور به احتمال زیاد مبتلا به آبله مرغان بوده و جای نگرانی نیست و در حال حاضر حال عمومی ایشان خوب گزارش شده و همچنین جهت اطمینان بیشتر نمونه‌های لازم از ایشان گرفته و برای بررسی به آزمایشگاه مرجع انستیتو پاستور تهران ارسال شده است.

🔺به جهت اطمینان بیشتر و به حداقل رساندن احتمال سرایت بیماری، ایشان در بیمارستان شهیدزاده بستری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته و انشالله پس از مشخص شدن نتیجه درصورت منفی بودن آزمایش از بیمارستان ترخیص می‌شوند.

🔺لازم است همشهریان عزیز ضمن استفاده از ماسک با رعایت توصیه‌های بهداشت فردی مراقب سلامتی خود باشند و برای کسب اطلاعات موثق، اطلاعیه‌های روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی بهبهان و رسانه‌های رسمی شهرستان را دنبال کنند و توجهی به شایعات منتشر شده در فضای مجازی نداشته باشند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی بهبهان