یک بهبهانی با تست مثبت التور (وبا) در مرز شلمچه شناسایی شد.

خبر فوری/ ابتلا یک بهبهانی به بیماری التور (وبا)

به گزارش بهبهان نو به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی بهبهان، یک بهبهانی با تست مثبت التور (وبا) در مرز شلمچه شناسایی شد.خبر فوری/ ابتلا یک بهبهانی به بیماری التور (وبا)

دکتر رمضان احدی سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان با اعلام این خبر گفت: سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور عراق در حد مطلوبی نبوده و بر اساس آخرین گزارش‌ها بیماری التور (وبا) در این کشور شایع می‌باشد.

وی ادامه داد: بیماری التور (وبا) یک بیماری حاد گوارشی بوده که در صورت عدم رسیدگی به موقع می‌تواند باعث بروز علائم شدید گوارشی در فرد و یا مرگ شود.

دکتر احدی در ادامه افزود: متاسفانه یک فرد حدود ۳۰ ساله با علائم بیماری التور (وبا) به مراکز درمانی در مرز شلمچه مراجعه می‌کند که بعد از انجام تست التور (وبا) مشخص می‌شود وی به این بیماری مبتلا شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر بیمار شناسایی شده و در حال انجام مقدمات برای مراقبت های اولیه، بیمار یابی افراد در معرض و قرنطینه مبتلایان احتمالی و درمان آنها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه علائم بیماری التور (وبا) در برخی افراد ممکن است به صورت خفیف نمایان شود تنها راه شناسایی این بیماری انجام تست التور می‌باشد، ضروریست تمامی افرادی که به تازگی از کشور عراق بازگشته‌اند برای آزمایش التور به مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و یا به پایگاه‌های بهداشتی تابعه دانشکده علوم پزشکی بهبهان مراجعه تا از آنها نمونه برداری انجام گیرد.